Шведську школярку номінували на Нобелівську премію

Грета Тунберг. Фото: OstWest Об этом сообщает 103fm.in.ua со ссылкой на СМИ.16-річну школярку Грету Тунберг номінували на Нобелівську премію за роботу, яку вона проводить серед молоді щодо припинення кліматичних змін. Про це повідомляє Time.

Нагадаємо, саме Грета є сподвижницею руху Fridays For Future, в рамках якого цієї п’ятниці відбудуться страйки школярів по всьому світу. В Україні вони пройдуть, зокрема, у Києві, Запоріжжі, Дніпрі та Харкові.

На премію школярку висунули норвезькі законотворці, повідомляє Time.

«Ми номінували Грету, бо кліматична загроза може стати однією з основних причин війни та інших конфліктів», – пояснив норвезький парламентар Фредді Андре Овстегаард. Він додав, що рух, який провадить Грета, є дуже важливим внеском у світовий добробут.Безпосередньо Time визнали Грету Тунберг однією з найвпливовіших підлітків 2018 року. Вона також виступала на Економічному форумі в Давосі і сказала, що «очільникам слід поводитись так, наче наш дім у вогні, бо так і є».

«Навіщо вчитися заради майбутнього, яке може не настати? Навіщо стільки часу вчитися, якщо уряд не слухатиме освічених?», – такі питання включає ідея руху Грети Тунберг.Нагадаємо, мітинги цієї п’ятниці відбудуться, зокрема, в містах з найбільшим екологічним забрудненням. В Києві – під будівлею Кабміну та Міненергетики, в Запоріжжі – на площі Фестивальній (біля Запорізької міськради), в Дніпрі – на Європейському бульварі, в Харкові – на площі Конституції.

Зазначимо, співорганізаторами Ukrainian Global Strike For Future виступатимуть локальні екологічні ініціативи – в Києві це, зокрема, магазин no-waste товарів Ozero.

Згідно з аналізом ООН, якщо викид парникових газів продовжиться з такою ж інтенсивністю, то всесвітня температура підніметься на 1,5 градуса за Цельсієм. До 2030 року це може призвести до світових катастроф.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/03/14/shvedsku-shkolyarku-nominuvaly-na-nobelivsku-premiyu/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя